Siirt Lider Sürücü Kursu

Silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

una göre, silindir hacmi, güç ve güç/ağırlık oranı koşullarının bir arada gerçekleşmesi şarttır. Gerçi piyasada bulunan 125 cc civarı tüm motosikletler bu kapsamda olmakla birlikte, bu özelliklerden birinin dahi sınırın üzerinde olması halinde A1 sınıfı ehliyet yeterli olmaz.

  • Ehliyeti alma yaşı 16’dır.
  • 125cc-11 kw/14 hp geçmeyen motosiklet kullanabilir.
  • A1 motosiklet ehliyeti M motorlu bisiklet(Moped)ehliyetini kapsamaktadır.
A1 Ehliyeti Nedir?
A1 ehliyeti araçların motor güçlerine ve silindirlerin hacimlerine göre değişen A tipi ehliyetlerden birisidir. Bu ehliyet 2 ve 3 tekerlekli motosikletlerde geçerli olmaktadır.
A1 Ehliyeti Ne İşe Yarar?
A1 ehliyeti motosiklet kullanabilmek için alınan ehliyet türlerinden birisidir. 2 ve 3 tekerlekli motosiklet ehliyeti A1 ehliyeti olarak bilinmektedir.
A1 Ehliyet Nasıl Alınır?
A1 ehliyetinde ilk olarak eğitim alınacak ve ilk direksiyon dersi alınacak kursun seçilmesidir. Kursun seçilmesinden sonra derslere düzenli katılarak ehliyet alabilmek mümkündür.
A1 ehliyeti alabilmek için teorik derslere katılım ve derslerden sonra teorik sınavının geçilmesi gerekir. Derslere katılma imkanı yok ise direk çıkmış sorular ile teorik sınava hazırlanmak da mümkündür.

Teorik sınavı geçen kişiler direksiyon derslerini alırlar. A1 ehliyetini almak isteyenler direksiyon eğitimlerini mutlaka almaları gerekir. Direksiyon derslerinden sonra kişiler direksiyon sınavına girerek başarılı olunması gerekir. Sınavdan başarılı olan kişilerin bir sonraki adımı ehliyet çıkarma işlemleridir. Bu adımların tamamlanması halinde kişiler A1 ehliyet belgesi çıkarılabilmektedir.

A2 Ehliyet Yaşınızın Doğrulunu Teyit Etmek Ve Hemen Başvurmak İçin Tıklayabilirsiniz,Başvuru şartlarındaki durum neticesinde hemen doğum tarihini girebilir,ve yaşınızın ehliyet yeterliliğini görebilirsiniz.

Ehliyet için özel kurs için hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

 

İLETİŞİM
× WHATSAPP DESTEK HATTI