Siirt Lider Sürücü Kursu

Sevgili sürücü adayları

Araç kullanımı için ehliyet kursuna yazılmanızla ilk adımı atmış bulunmaktasınız.

Öncelikle araç kullanımının çok ciddi ve sorumluluğu büyük bir eylem olduğunu bilmelisiniz.Sizin dikkatli ve kurallı araç kullanımınız kendi can güvenliğinizi sağladığı kadar diğer insanlarında yapabilecekleri hatalardan oluşabileceklere de engel olacaktır.Unutulmamalıdır ki TRAFİK KURALLARINA UYMAK ZORUNLULUKTUR.

Araç kullanımında soğukkanlı olmak ta bir o kadar önemlidir.Heyecan ve panik halinde araç kullanımı her an hata yapmaya sebep olabilir.Panik yerine soğukkanlı olmaya ve hoşgörülü olmaya çalışmalıyız.

Trafiğe çıkacağımız aracımızında bakımının düzenli olması da hem kendi hemde diğer insanların can güvenliği açısından önemlidir.Aracınızı bozulduğu zaman değil zamanında ve gerektiğinde bakımını yaptırmalıyız.

Emniyet kemerinin takılması da olabilecek kazalarda fırlamalara ve yaralanmalara karşı koruyucudur.En kısa mesafede dahi Emniyet kemerimizi takmalıyız.

Trafikte aşırı hız sizi her zaman yetişeceğiniz yere ulaştıracak anlamına gelmiyor.Lütfen can güvenliğinizi emniyete alabileceğiniz hızda aracınızı kullanınız.´´aşırı hız yapmak yolu değil,yaşamı kısaltıyor´´sözünü unutmayınız.

Herkese kazasız sürüşler dileğiyle,farınız açık,yolunuz aydınlık olsun.

İLETİŞİM
× WHATSAPP DESTEK HATTI